Skřípání zubů – bruxismus

Bruxismus je lékařský termín pro skřípání zubů, který postihuje všechny věkové kategorie.

Příčina bruxismu dosud nebyla zcela objasněna. Většina osob o svém bruxismu ani neví a jsou upozorněni až svými spolunocležníky. Za hlavní příčinu je považován stres, úzkost, nervové vypětí,  potlačování emocí či těžký traumatický zážitek. Silným nekontrolovatelným třením zubů o sebe dochází časem k vážnému poškozování zubů. Z důvodu ztráty skloviny a obnažení zuboviny dochází k citlivosti zubů. Citlivost se projevuje na různé podněty, jako jsou sladkosti, kyselost, chlad, teplo atd. Stav obroušení zubů je nevratný a je nutné ho řešit pomocí výplní a korunek u stomatologa. Pokud však bruxismus přetrvává, dochází ke zničení zhotovených výplní a stav se nelepší. Může docházet  i k dalším příznakům bruxismu, jako  například  bolest čelistního kloubu , bolest hlavy a obličejových svalů, problémy při otevírání úst, nevysvětlitelné bolesti ucha a řada dalších problémů, včetně nespavosti.

Stomatologická laboratoř JK LAB vám nabízí řešení. Vyrábíme nákusné dlahy pro lidi trpící patologickým skřípáním zubů .Dlaha se vyrábí ze speciálního materiálu, který má dva stupně tvrdosti. Měkké plochy chrání zuby a zabraňuje poškození zubní skloviny. Tvrdší nákusné plochy zabraňují prokousnutí dlahy. Dlaha se nasazuje na noc na zuby, kde vytváří ochranný štít mezi horním a dolním zubním obloukem. Uvolňuje napětí žvýkacích svalů, snižuje tlak čelistí a pomáhá svalům relaxovat.
Výroba nákusných dlah začíná u stomatologa, který po konzultaci odebere přesné otisky zubů. Na základě těchto otisků  vyrobí atestovaní zubní technici v laboratoři odpovídající zubní chránič proti skřípání, přesně kopírující skus.

brux1 brux2